ZpětÚvodPoradna Velká nebo malá realitní kancelář?

Velká nebo malá realitní kancelář?

„VELKÁ celorepubliková“ nebo „MALÁ oblastní“ realitní kancelář?

Při své práci se realitní makléř, nabízející vyřešení prodeje nemovitosti, často potýká s nedůvěrou majitelů v solidnost realitních kanceláří.

Ta společnost, která chce na realitním trhu uspět a dále vylepšovat svoji pozici, vybízí svoje makléře k zodpovědnosti a dodržování nejen etického kodexu realitního makléře, ale i pravidel dobrého a slušného chování včetně všech morálních zásad dobře vychovaného člověka. Dále pak k získání vysoké odbornosti a přehledu o všech problémech realitního trhu.

Bohužel u některých makléřů při jednání s klientem stále přetrvává přesvědčení, že jediným správným motivem je osobní finanční prospěch.

Je na manažerech realitní společnosti, aby se s takovým jednáním co nejrychleji vypořádali.

Co však dodat k případům, kdy přímo realitní společnosti vybavují své makléře smlouvami, které buď nejednoznačným výkladem či přímo cíleným skrytím pravého významu usilují o získání výhody nad ostatní konkurencí. Využívají tak vědomě neznalosti a nepozornosti mnohých lidí při podepisování náborových smluv.

S takovým jednáním lze jen velmi těžko bojovat.

Především při podepisování NEEXKLUZIVNÍCH smluv je na majiteli prodávané nemovitosti, aby si důkladně pročetl náborovou smlouvu – v té se totiž slovo EXKLUZIVITA vůbec nemusí nacházet a přesto je smlouva sjednána jako exkluzivní. V případě, že majitel prodá nemovitost jiným způsobem, vystavuje se pokutě často vyšší, než je obvyklá provize. 

Smutné je, že takovéhoto jednání se dopouštějí především velké společnosti, které se zaštiťují právě svojí velikostí a množstvím aktivních nabídek (ani to neodpovídá často skutečnosti – mnohé takto prezentované nabídky jsou již dávno prodané!). 

V praxi platí, že život regionálních realitních kanceláří je závislý na dobrém jménu. A proto právě tyto se snaží úzkostlivě dodržovat všechna pravidla dobrého chování. Usilují o neustálý odborný růst celého kolektivu svých makléřů.


Nejžádanější nemovitosti

Rychlý kontakt

Mobil: 773 240 001; 773 240 002

E-mail: info@nonstopreality.cz

Novinky

Přihlašte se zdarma do našeho seznamu novinek